Судноверф Broom Boats з цього року не виробляє яхти

Судноверф Broom Boats (Великобританія) з цього року не виробляє яхти. Йдеться про відомого британського виробника яхт, який працює в сфері суднобудування майже 120 років.

Цей бренд відомий не тільки в Європі, але і далеко за її межами. Не секрет, що перші англійські парусні яхти цього бренду користувалися вже сто років тому попитом.

Керівництво підприємства планує зберегти торгівельну марку. Компанія буде і далі працювати в таких напрямках як технічне обслуговування яхт, оренда човнів. У планах на майбутнє вкладення фінансових коштів в їх яхтову марину (розвиток її інфраструктури).

Представник судноверфі повідомив, що останні кілька років були не дуже вдалі для їх компанії, верф останні роки терпіла одні збитки. Попит на розкішні яхти вже не такий, як в минулі роки, а матеріальні витрати, пов’язані з їх виробництвом, помітно виросли. У даній ситуації виробничий підрозділ доцільно закрити, що призведе, природно, до скорочення персоналу. Роботи позбудуться в цілому двадцять співробітників.

Суднобудівна компанія Broom Boats була утворена ще у 1898-му році Ч. Д. Брумом. Спочатку верф спеціалізувалася на будівництві вітрильних круїзних яхт з дорогою, красивою обробкою. Через деякий час засновник компанії зрозумів, що на здачу в оренду своїх човнів можна теж дуже непогано заробляти. У 20-хх на ринку з’явилися легкі човнові двигуни. У компанії Broom Boats вирішили поміняти спеціалізацію, зайнятися розробкою і виробництвом моторних яхт.

Компанія за всі роки свого існування заслужила добру репутацію, це дійсно відомий в яхтовій індустрії європейський бренд. Продукцію цих британських суднобудівників можна було побачити на лондонській виставці яхт 1954 року (перша виставка), на інших, не менш відомих міжнародних фестивалях катерів і яхт. Круїзна 43-футова яхта Katinka була спущена на воду у 1961-му році. Судно донині на ходу, у відмінному технічному стані, до сих пір радує свого власника знаменитого шеф-кухаря і шоумена Д. Олівера.